BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKALARI VERİLDİ

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKALARI VERİLDİ

BEYAZ BAYRAK VE BESLENME DOSTU OKUL SERTİFİKALARI VERİLDİ

 

             Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokoller gereği İlimizde 2016-2017 yılı Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul sertifikası almaya hak kazanan okulların sertifika töreni 4 Ekim 2017 tarihinde uygulama otelinde gerçekleştirildi. Törende tüm okul müdürlerine Sağlık Müdürlüğü Obezite Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Biriminde görevli Fatma MELEKİS tarafından Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Programı konusunda sunum yapıldı.

            Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul komisyonu tarafından yapılan denetimler sonucu temizlik, hijyen, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına uygun bulunup İl genelinde Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazanan 25 okulumuza, Beslenme Dostu Okul olmaya hak kazanan 22 okulumuza sertifikaları İl Sağlık Müdürü Dr. Ali DAŞTAN , İl Milli Eğitim Müdürü Ali TOSUN  ve kurumların yöneticileri tarafından verildi.

               Tüm   okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda İl Sağlık Müdürü Dr. Ali DAŞTAN  toplam olarak Beyaz Bayrak Okul sayısının 49, Beslenme Dostu Okul sayısının 28 olduğunu belirterek ilimizdeki tüm okulların Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul olmasının  hedeflendiğini söyledi. Bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.